Součástí každého výrobku je druh rostliny Tillandsia z rodu Bromelia, známé také pod názvem vzdušná rostlina díky tomu, že žije ve výškách bez potřeby příjímat žívyny z půdy. U každé nabídky dekorace je popsán poddruh Tillandsie, který se na fotografii s výrobkem nachází a je součástí balení objednávky. Převážně se tak jedná o květuschopný růžicovitý druh Tillandsia ionantha Planchon. Pravděpodobně jde o nejrozšířenější tillandsii a jednoznačně pěstitelsky nejjednodušší druh. Snadno se přizpůsobí většině podmínek a kvete růžovo fialově.

Původní oblasti těchto rostlin jsou subtropické, tropické pásma. Najít se dají v tropickém pralese i v chladnějších vyšších polohách. Mohou vegetovat v korunách stromů, na skalách, ale třeba i na stožárech elektrického vedení a existují i pozemní druhy.

Tilansie není určena do substrátu ani do nádoby s vodou. Otvor ve výrobku nebo kokosu vyplňte kamínky, které najdete v balení a rostlinu na ně spodní částí položte. Postavte na místo s dostatkem světla, ovšem přímé slunce hlavně v létě za oknem může rostlině ublížit. Doporučujeme polostín.

 

V přirozeném prostředí tyto rostliny vstřebávají vláhu přímo ze vzduchu. Nejvhodnější je pro ně tedy pravidelné rosení. Doporučujeme tři dávky z našich rozprašovačů 1x týdně pro jednu rostlinu při průměrné pokojové teplotě 20°C nejlépe odstátou, balenou nebo dešťovou vodou. Menší rozprašovač je součástí balení. Pokud si přejete aby rostlina rozkvetla je vhodné hnojení 1x za čtrnáct dní hnojivem pro tillandsie.