Součástí každého výrobku je druh rostliny Tillandsia z rodu Bromelia, známé také pod názvem vzdušná rostlina díky tomu, že žije ve výškách bez potřeby příjímat žívyny z půdy. U každé nabídky dekorace je popsán poddruh Tillandsie, který se na fotografii s výrobkem nachází a je součástí balení objednávky. Převážně se tak jedná o květuschopný růžicovitý druh Tillandsia ionantha Planchon. Pravděpodobně jde o nejrozšířenější tillandsii a jednoznačně pěstitelsky nejjednodušší druh. Snadno se přizpůsobí většině podmínek a kvete růžovo fialově.

Původní oblasti těchto rostlin jsou subtropické, tropické pásma. Najít se dají v tropickém pralese i v chladnějších vyšších polohách. Mohou vegetovat v korunách stromů, na skalách, ale třeba i na stožárech elektrického vedení a existují i pozemní druhy.

Rostlina není určena do substrátu ani do nádoby s vodou.

Otvor ve výrobku nebo kokosu vyplňte z 80% kamínky, které najdete v balení a tillansii spodní částí do nich jemně usaďte. Postavte na místo s dostatkem světla, ovšem přímé slunce za oknem by jí mohlo ublížit.

    

V přirozeném prostředí tyto rostliny vstřebávají vláhu přímo ze vzduchu. Nejvhodnější je pro ně tedy pravidelné rosení. Doporučuje se minimálně 1x týdně při průměrné pokojové teplotě 20°C nejlépe odstátou, balenou nebo dešťovou vodou. Příruční menší rozprašovač je součástí balení.

Pokud si přejete aby rostlina rozkvetla je vhodné hnojení 1x za čtrnáct dní hnojivem pro tillandsie.